iransohrab
* عشق شيرينش مرا فرهاد کرد * * او بيامد مرغ دل را از قفس آزاد کرد * * او بشد ليلا و ما مجنون روي ماه او * * قلب ويران مرا آباد کرد * * نام شيرينش تمام تلخيه عمرم زدود * * قبل از او دنيا برايم اين چنين زيبا نبود * * بعد از او هم زندگي هست وليکن تلخ تلخ * * بعد از او اين زندگي ديگر چه سود

هيچ گاه مغرور نشو برگا وقتي ميريزن كه فكر ميكنن طلا شدن

سیزده به در - onLoad and onUnload Example

ستاره شبهای تارم که ناقوس قلبش اهنگ عشق مينوازد

 

ستاره شبهای تارم که ناقوس قلبش اهنگ عشق مينوازد

 
سیزده به در

سلام سلام صدتا سلام با یه دنیا دلتنگی و شرمندگی اومدم وای که چقدر دلم براتون تنگ شده بود همه ی عیدا و جشن هایی که من نبودم و دلم به یادتون بود مبارک باشه عید نوروزتونم مبارک فردا هم که سیزده به دره بازم مبارک باشه گلای قشنگم همتون خوبین؟ خوشین؟ سلامتین ؟ خوب خدارو شکر .راستی ۲ فروردین سالگرد وبلاگم بود که نشد بیام و یه جشن کوچولو بگیرم ولی اشکالی نداره مهم اینه که الان پیش دوستای خوبم هستم

 همه ما هر سال روز سیزدهم فروردین به سبزترین و باطراوت ترین محیط اطراف زندگی مان می رویم و مراسمی را بجا می اوریم که سیزده به در نامیده می شود. در این روز سبزه گره می زنیم و ان را در رودخانه یا اب جاری می اندازیم یا کوزه می شکنیم تا نحسی از ما دور شود چون اعتقاد داریم که سیزده به در اگر به دشت و صحرا و جنگل و ... نرویم نحسی دامن مان را می گیرد و حسابی به دردسر می افتیم در صورتی که سیزده به درنه تنها نحس نیست بلکه ایرانیان باستان این روز را روز خوش یمنی می دانستند.

افسانه هایی از ایرانیان باستان وجود دارد که می گوید ایرانیان اعتقاد داشتند عمر دنیا 12 هزار سال است و بعد از 12 هزار سال جهان تمام می شود و انسان ها که وظیفه شان جنگ علیه شیطان است بعد از گذشت این 12 هزار سال به پیروزی می رسندو عدد 12 از ان زمان برای ایرانی ها ارزش پیدا کرد زیرا ان ها اعتقاد داشتند که بعد از 12 روز جنگ با شیطان و پیروزی انسان ها روز سیزدهم باید به دشت و صحرا و جنگل بروند و از خداوند بخواهند که باران ببارد تا با باریدن باران همه جا سر سبز و با طراوت شود. ایرانیان باستان حتی برای باریدن باران گوسفند قربانی می کردند تا فرشته باران زودتر از راه برسد و جشن پیروزی ان ها را کامل کند.

  

پیرمردی صبح زود از خانه اش بیرون امد. پیاده رو در دست تعمیر بود به همین خاطر در خیابان شروع به راه رفتن کرد که ناگهان یک ماشین به او زد. مرد به زمین افتاد. مردم دورش جمع شدند و او را به بیمارستان رساندند.پس از پانسمان زخم ها پرستاران به او گفتند که اماده عکس برداری از استخوان ها بشود. پیرمرد در فکر فرو رفت. سپس بلند شد و لنگ لنگان به سمت در رفت و در همان حال گفت: "که عجله دارد و نیازی به عکس برداری نیست"پرستاران سعی در قانع کردن او داشتند ولی موفق نشدند. برای همین از او دلیل عجله اش را پرسیدند.پیرمرد گفت:"زنم در خانه سالمندان است. من هر صبح به انجا می روم و صبحانه را با او می خورم. نمیخواهم دیر شود !"پرستاری به او گفت:"شما نگران نباشید. ما به او خبر می دهیم که امروز دیر تر می رسید."پیرمرد جواب داد:"متاسفم. او بیماری فراموشی دارد و متوجه چیزی نخواهد شد و حتی مرا هم نمی شناسد."پرستارها با تعجب پرسیدند: پس چرا هر روز صبح برای صرف صبحانه پیش او می روید در حالی که اصلا شما را نمی شناسد ؟پیرمرد با صدای غمگین و ارام گفت:"اما من که می دانم او چه کسی است ."

پيام هاي ديگران () لینک دائم

وقتي خون نداشت پرنده .. وقتي پر نداشت ستاره .. اومدي كه جون بگيره.. گل و ايينه دوباره.. اومدي اما نگفتي ..يه بهار نمونده ميري .. شعر و از شباي شاعر .. منو از خودم ميگيري

دختر مهربون
نویسنده
دختر مهربون


آرشیو شده ها
فروردین ۸٧
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦


______________
اينجا برام ستاره بذارين


______________
Ooستاره اين هفتهoO
______________
دیر گاهی است سوالی دارم و معما این است سهم ازادی پروانه کجاست؟ و چرا بال کبوتر فقط اهنگ قفس می خواند؟ مرغ باران به کجا می بارد!؟! و چرا یک گنجشک بار اول که سر از لانه برون می ارد تا که پر گیرد و بالا برود " اسمان را جا نیست؟ و نمی دانم من از چه رو میگویند شب خمار است و سیاه شب اگر تاریک است علتش بخشش خورشید به ماه است و زمین و سوالم این است سهم دلتنگی خورشید کجاست ؟" .!
_____________
ستاره هاي اسمونم
______________

استاد بزرگ

اب_ايينه

اعدامي

اقا مسعود

اهاي خبر نداري دلم داره مي ميره

الهه ناز

الهه شرقی

بين عشق منو تو فاصله اي نيست

بي تو يك روز در اين فاصله ها خواهم مرد

بامداد تلخ

بي تو چه كنم

بهترين دانلودها

* بچه ها بياين گپ بزنيم *

بچه های اسمان

پدر بزرگ

پادشاه حسن

تارا جون

تهروووون

جوك ترش و شيرين

جهنم افكار

*جام باده * رهگذر جاده تنهایی

* جدید ترین موزیک ها* نیلو جونم

حامد و هاجر جونم

حرف دل

خدايا با توام ** حواست كجاست ؟

خاطره ها

خواب و رویا

خدایی که شکست خورد

دو پرنده يك پرواز

دختران تنها

دنياي بازي هاي تصوير

دهکده عکس

*رها جونم* صدا كن مرا

زندگي ساده

زیر درخت ارزو

سياره ي فيلم

سينمايي

ساحل امید

بی 3

سطر های سپید

شكوفه جونم

عکس.جک.مطالب. اس ام اس

.::غريو تنهايي::.

كوچه باغ خاطره

كلبه درويشي من

گفته هایی از نگفته ها

گل های مریم

مرد پاييزي

ميلاد و نسيم

من هستم

مكتب دف و كوزه

مرگ يك اتفاق معمولي نيست

نگین سبز

وبلاگ علمي ايران و دانش

يه قلب پاك

pinky

sms & joke
 

______________
لینک امروز
وبلاگ فارسی
اخبار وبلاگ ها
قالب هاي وبلاگ
اخبار ICT
پردیس من
فروشگاه اینترنتی
طرفداران پرشین بلاگ

آمار و خروجی

  RSS 2.0   ______________

لوگودونی


وبلاگ فارسی
Òòº Logo ºóÓ


ÒòººóÓ

ان گاه كه باد مخالف ميوزد پناه ميبرم بر سنگ ها ديوارها نقاب ها و فراموش ميكنم از همين باد است پرواز بي نظير عقاب ها

________________ Òòº Design By ºóÓ

Òòº طراح قالب ºóÓ


Hameh Chi 4 U

به تو خنديدم كه فكر ميكردي محبت كردن اسان است فكر ميكردي عشق ورزيدن راحت است حق داشتي ".

مسافر بودي و نميدانستي محبت در اين شهر معنا ندارد وعشق چيزي نيست جز سنگدلي وزماني كه خواستم بگويم چيزي جز يك تكه سنگ پيدا نكردم.

كاش بال داشتم .كاش ميتوانستم دور شوم و كاش بالهايم را ميديدي .

Up | Down | Top | Bottom

اين وبلاگ را صفحه خانگي خود كنيد